Ура, у вас знову велика подія — другий день народження! І ви знову відзначаєте колосальний прогрес у розвитку, який стався за минулий рік. Немає нічого більш радісного, зворушливого і хвилюючого для батьків, ніж успіхи їхніх дітей. Два роки — вік, коли ви перебуваєте на сьомому небі від щастя: ваше чадо розвивається такими темпами, які й не снилися дорослій людині. Наступний рік вимагатиме від батьків ще більше терпіння, витримки і спокою, але результати окупають все.

Фізіологія дворічної дитини

До двох років дитина вже досить зміцніла фізично і тепер нові навички, які вона набуває, не такі помітні. Малюк вже щосили бігає, стрибає, його тіло скоординовано в просторі й тепер фізичний розвиток служить насамперед прискоренню розвитку психологічного. Тим не менш, малюк зараз дуже рухливий і буде таким ще кілька років, і завдання батьків — забезпечити йому можливості для руху.

Проводьте якомога більше часу в прогулянках: на вулиці більше простору і більше мотивації. Можна переступати через повалене дерево або йти вздовж по ньому, розвиваючи почуття рівноваги, можна наступити ногою в калюжу і зі сміхом дивитися, як в різні боки розлітаються бризки, можна піднятися по драбині на дитячому майданчику і спуститися з неї, повисіти на турніку, погодувати пташок. Та хіба мало що ще! Ніколи у малюка не буде стільки справ вдома, скільки на прогулянці. Фізичний рух зараз як ніколи сприяє пізнанню світу. Те, що раніше вдавалося з великими труднощами, тепер робиться саме собою і не вимагає уваги, і можна зосередитися на тому, що відбувається навколо.

Психологія дитини двох років

Два роки — вік, коли психіка дитини повністю відкривається пізнанню світу. Так, раніше йому теж було все цікаво, він скрізь засовував ручки і пробував світ на зуб, але така цікавість більше підпорядковувалося інстинктам, ніж розуму. У два роки освоєння простору навколо себе стає свідомим. Психіка дворічного карапуза схожа за своїми властивостями на губку: він моментально все вбирає і, більше того, не забуває. Зараз починається саме час для активного розвитку. Нові навички даються дуже легко і запам’ятовуються надовго — фактично на все життя.

У 2 роки багато дітвори вже вміють тримати олівець чи ручку і саме час познайомити ваше чадо з творчістю. Малюйте разом, водячи рукою дитини, виписуйте фігури на папері, дайте йому самому спробувати намалювати якісь закарлюки. Нехай ці перші малюнки поки абстрактні і нерозбірливі, вони все одно зворушливі й милі. Можна дати малюкові фломастери: вони яскраві і робота з ними не вимагає зусиль. Все-таки, пальчики ще слабенькі.

У два роки малюк вже набагато більш посидючий, ніж у півтора і навіть у рік і дев’ять. Він уже здатний по півгодини утримувати увагу на одній дії, особливо якщо в цю дію залучений хтось із дорослих. Ви можете познайомити його з пазлами, з конструкторами (тільки дивіться, щоб деталі не були занадто дрібними); дівчатка вже можуть грати в ляльки. У два роки дитина вже непогано розбирається, що йому подобається, а що ні. Його важко відірвати від заняття, яке захоплює, і так само важко залучити у щось нове.

У дворічному віці діти з великою охотою беруть участь в дорослих заняттях. Саме час ненав’язливо почати трудове виховання. Якщо у віці від півтора до двох років ви потроху знайомили ваше чадо, наприклад, з домашніми справами, то тепер спільна праця можна потихеньку перетворювати в систему. Безумовно, це потребує величезного терпіння від батьків. Набагато простіше самому швидко вимити підлогу, ніж збирати розлиту з відра воду, але дитині ж теж треба вчитися. Тим більше, що ніщо не приваблює більше і не викликає більшого захвату, ніж дорослі справи.

Навички та вміння у віці двох років

У віці 2 років середньостатистичний малюк вже:
— знає близько ста слів і вміло ними оперує (деякі, правда, скорочує або перекручує — так поки простіше);
— дуже швидко освоює нові навички: зазвичай досить показати один-два рази, і все виходить;
— може водити ручкою або фломастером по паперу, виводячи поки ще безглузді фігури;
— починає використовувати в іграх уяву;
— із задоволенням слухає казки (будьте готові перечитувати улюблені сотні разів);
— спілкується з однолітками, правда поки ще не завжди вербально. Тим не менш, малюк вже знає, як привернути увагу компаньйона по пісочниці, він знайомиться з іншими дітлахами, запам’ятовує їх імена і пізнає їх, якщо знову з ними зустрічається. У два рочки у вашого чада може з’явитися перший друг.

Поради батькам дворічної дитини

Дорогі батьки, займайтеся з вашим чадом якомога більше. У два роки діти в своєму розвитку приблизно однакові, але вже через шість місяців буде дуже видно, кому скільки уваги приділяють. Не пропустіть таке благодійний час, коли малюк готовий увібрати все, з чим ви його познайомите. Музикальність, відчуття ритму, грамотність, естетичне виховання, а також поняття про відповідальність і обов’язки — все прищеплюється дуже легко, починаючи з двох років.

Виховання дитини в два роки

Одна з важливих подій цього вікового періоду — здатність дитини розуміти, хлопчик він чи дівчинка. Батьки можуть розповісти малюкові, що хлопчики і дівчатка не завжди схожі один на одного і пропонувати на прогулянці відрізняти чоловіків від жінок.

Як організувати життя дитини двох років

Малюк може спати один раз на день, але не всі діти погоджуються і на це. Якщо дитина відмовляється спати категорично, сон можна замінити спокійним відпочинком — дати, наприклад, дитині книжку з картинками — але робити це постійно не варто, недосипання шкідливо для малюка. У час, відведений на ігри і прогулянки, чергуйте заняття дитини: його увага може бути зайнята чимось одним приблизно півгодини. У цьому віці малюк вже проситься на горщик самостійно, але про всяк випадок садіть його після сну і перед прогулянкою.

Як розвивати дрібну і велику моторику дитини двох років

Для розвитку великої моторики ви можете разом з дитиною влаштовувати веселі змагання — наприклад, хто раніше сяде або встане з положення лежачи (звичайно ж, ви будете майже весь час програвати). Використовуйте для таких вправ м’яку підстилку. Корисним буде і катання дитини на плечах у дорослого — коли малюк перестане боятися висоти, дорослий може поприсідать або потанцювати з дитиною на плечах — це розвине м’язи в обох. Дрібну моторику в цьому віці можна розвивати за допомогою коробочок з різними маленькими іграшками і ґудзиками, які можна перекладати з однієї ємності в іншу. Слідкуйте за тим, щоб дитина нічого не проковтнула!

Як грає дитина в два роки

Для додаткового розвитку дрібної моторики ви можете запропонувати малюкові помалювати пензликом і просто пальчиками, які він буде вмочати в фарбу — прикріпіть до стіни аркуш ватману і нехай дитина малює, залишаючи відбитки і пальців, і долоньок. Граючи в пісочниці, пропонуйте дитині не просто копати, а зробити кілька пасок, вирити гараж для машинки і побудувати до нього дорогу. А вдома спробуйте разом влаштувати купання ляльки з попутним вивченням предметів для купання — мила, мочалки, шампуню, рушників, і того, яка може текти з крану вода: гаряча, тепла або холодна.

Чого навчається дитина в два роки

Під час гри пропонуйте дитині враховувати відразу дві властивості предметів — наприклад, скласти в одну коробку тільки червоні кульки, а в іншу — тільки зелені кубики. Створюйте ситуації, з яких дитина буде шукати вихід — наприклад, витягувати м’яч, який закотився під диван, за допомогою палички. У цьому віці можна купити дитині кілька книжок з простими загадками і запропонувати їй відгадувати їх. Для того, щоб маляті не було надто складно, можете показувати йому іграшку або великий малюнок, що зображає того, кого йому треба відгадати. Коли гра закінчиться, дитина повинна прибрати іграшки на місце — нагадуйте йому про це і допомагайте.

Як поводиться дитина в два роки

У цей час розвиваються самостійність і творчість: майже всі побутові ситуації стають приводом заявити: «Я сам!». Малюк вже багато чого вміє, акуратно їсть і надягає одяг, тому можливостей проявити самостійність у нього достатньо — не перешкоджайте. На різні події свого життя дитина може реагувати дуже бурхливо: варто звернути увагу на те, як себе ведуть діти або дорослі, які знаходяться поруч — діти в цьому віці дуже легко заражаються емоціями від інших, і якщо мама буде спокійна, то і дитина в більшості випадків тривожитися не стане.

Як розвивається мова дитини в два роки

Дитина активно задає питання «Де?», «Звідки?», «Куди?», її словниковий запас досягає 250-300 слів, у розмові малюк вживає речення, які складаються з двох-трьох слів: його мова починає наближатися до мови дорослого. У цей час розвивається мислення дитини, і спілкування за допомогою мови робить на нього великий вплив — тому дорослим бажано якомога частіше з ним розмовляти, розповідати історії.

У чому основна задача виховання дитини двох років

Батькам треба заохочувати різні прояви творчості — пропонувати дитині малювати, ліпити, розігрувати різні сюжети з іграшками, і не забувати хвалити дитину: саме в цей час він починає говорити про себе «хороший», «гарний».

Розкажи корисну інформацію у соцмережах

Схожі записи