Ваша дитина дошкільного віку, і ви вже придбали для нього барвистий буквар або книги для читання дошкільнят, але результатів немає? У такому випадку потрібно дотримуватися послідовності в навчанні, про яку ви дізнаєтеся з цієї статті.

Навчання дошкільнят читанню

Малюк починає аналізувати предмети, намагатися впливати на них, і застосовувати усвідомлено за призначенням у віці 4-5 років. У цей же час вони добре освоїли порядковий рахунок, можуть займатися підготовкою до письма за допомогою спеціальних прописних зошитів. Але в такому віці краще почати вивчати тільки букви, за допомогою ігор і барвистих картинок. Читанням необхідно займатися, коли дитина вивчить всі букви і з легкістю почне їх розрізняти. Якраз підійде період (вік 6-7 років), який, на думку психологів і логопедів, найсприятливіший для початку навчання читанню по складах для дошкільнят за допомогою кубиків або кольорових набраних букв. Тим більше в такому віці з’являється активне бажання навчатися.

Методики навчання читанню дошкільнят
Формування навичок читання у дитини — досить складний і трудомісткий процес. Заняття з навчання читанню дошкільнят необхідно розбивати на кілька етапів.

1 етап — вчимо і запам’ятовуємо літери. На цьому етапі відбувається навчання дитини розрізняти букви і розуміти їх правильну вимову і читання («ЕМ» — «М»; «ЕС» — «С»).

2 етап — читання складів з різним ступенем складності. Тут дитина навчається зв’язку між складами і їх проголошенням. На цьому етапі проявляється більше труднощів. Тут найефективнішим методом можна виділити навчання злиттю складів по наслідуванню або малюнків-підказок.

3 етап — починаємо розуміти сенс прочитаного слова. Цей етап з розвитку здатності осмислення прочитаного тексту необхідно починати, коли читання стане схоже на проголошення цільного слова, а не окремих складів.
Для цього етапу необхідно виконувати вправи для читання дошкільнят: читати повільно слова, з наростаючим темпом, і різним ступенем підвищення тональності в голосі. Потім з’ясувати, в яких словах малюк не зрозумів їх значення і пояснити. Далі, дорослий називає прикметник або дієслово, а дитина підбирає до нього слова з тих, які він прочитав, приміром, «взувати» — відповідь: «чоботи» тощо. Також добре на цьому етапі читати підписи до ілюстрацій.

На 4 етапі дитина вчиться розуміти сенс прочитаного речення або коротких текстів для читання дошкільнят.

Розкажи корисну інформацію у соцмережах

Схожі записи