Читання вголос, розповідання історій, а також спільний спів — це не тільки чудова розвага для вас і малюка, яка здатна ще більше зблизити з дитиною, але й прекрасний спосіб розвинути дитячу мову, мислення, уяву й грамотність. Читаючи дитині або розповідаючи їй щось, ви знайомите її зі звуками, словами і з мовою в цілому, ви розкриваєте для неї значення книг і освіти — ви допомагаєте малюку здійснювати перші кроки на шляху навчання і закладаєте основу для його майбутньої освіти й успіху! Далі ви знайдете кілька корисних порад, які допоможуть вам максимально розвинути мислення свого малюка:

користь читання малюкам

1. Починайте читати дитині вголос якомога раніше. З цю тему у психологів існує 2 думки: одні кажуть, що читати дітям потрібно починати з народження, інші стверджують, що немає сенсу читати дитині, поки їй не виповниться 4-6 місяців (у цьому віці мозок дитини вже достатньо розвинений для того, щоб виник інтерес до книжок). Якої б думки ви не дотримувалися, пам’ятайте, що в будь-якому випадку малюк отримає море задоволення, сидячи у вас на колінах, слухаючи ваш голос і роздивляючись картинки в книзі.

2. Не думайте, що нетривале читання не приносить користі для дитячого розвитку. Вам не обов’язково неодмінно до кінця читати казку чи будь-який інший твір, якщо ви бачите, що дитина втрачає інтерес. У міру дорослішання діти зазвичай стають більш посидючими і тоді вони вже можуть слухати читання або розповіді довше і з більшою увагою.

3. Заоохочуйте всі спроби малюка говорити — барвисті ілюстрації та цікаві рими можуть надихнути дитину і стати для неї дуже цікавою темою для обговорення. Запитуйте малюка про те, що він бачить на малюнках, просіть його повторювати знайомі слова, допомагайте йому розбиратися в різних синтаксичних конструкціях мови й т.ін., а також допомагайте йому навчитися відрізняти реальність від вигадки.

4. Станьте зразком для наслідування — нехай дитина бачить, що його мама / тато любить читати книги, а також навчіть його правильно поводитися з книжкою (акуратно перегортати сторінки, правильно її тримати й т.ін.).

5. Використовуйте книги для того, щоб допомогти дитині зрозуміти нові або лякаючі його речі й події — це дійсно може зменшити стрес і сильні негативні емоції, адже, як відомо, ніщо не лякає людей (у тому числі й маленьких) більше, ніж невідомість. Читайте дитині книжки про те, як потрібно поводитися в лікарні (наприклад, на прийомі у стоматолога), як подружитися з іншими дітьми, про особисту гігієну і подібне. Це не тільки зменшить занепокоєння малюка, але й допоможе йому краще пізнати навколишній світ.

6. Ви можете не тільки переказувати малюкові книжки, а й придумувати історії самостійно (вони можуть бути вигаданими або побудованими на реальних подіях, що відбулися у вашій родині) — ці розповіді будуть не тільки розвивати мовлення й мислення дитини, а й, крім того, вони будуть залучати дитину в сімейне життя, дозволять вам ділитися досвідом та емоціями.

Розкажи корисну інформацію у соцмережах

Схожі записи