Як часто ви розмовляєте з дитиною на серйозні теми? І взагалі, чи знаєте ви, про що можна говорити з дитиною, які теми можна і потрібно зачіпати в розмові з малюком? Адже ваша дитина — це повноправний член сім’ї і має право знати про всі події, в ній відбуваються.
Всі діти почувають себе у відповіді, коли в сім’ї трапляється якась неприємність або трагедія. Дуже гостро вони переживають, коли мама і тато розлучаються. У таких випадках багато дітей вважають винуватими саме себе. На їхню думку, тато йде з сім’ї через їх постійних пустощів.
Діти можуть пережити розмальовки батьків, але жодному маляті не буде користі, якщо мама і тато будуть постійно сваритися. Можливо, вам доведеться дитині сказати: «Я розумію, що ти засмучений через те, що ми з татом один одного не розуміємо. Це часом трапляється у всіх сім’ях, але твоєї провини тут немає ».
Якщо батьки вирішили розлучитися, то малюк повинен знати, що вони все одно завжди будуть його любити. Однак мама і тато часто розповідають дітям подробиці, про які треба промовчати.

Колись дітям воліли не розповідати про родичів, що страждають алкоголізмом і людей, які хворі психічно. Останнім часом діти часто чують і бачать все, що навколо відбувається, і, можливо, можуть навіть вам підказати, як треба ставитися хворим. Адже діти, які відчувають так багато важких для розуміння фантазій і почуттів, цілком можуть зрозуміти, що іноді дорослі бувають нездорові психічно. Їм треба пояснити, що інші за це не відповідають, що хворій людині також потрібно розуміння і любов, і що без цього лікування можливе.

Діти почуваються краще в кожній ситуації, якщо вони в силах щось зробити для своїх близьких. Саме тому з ребенокм потрібно говрить на ці теми.
Багато фактів треба по можливості при собі залишати, тому що вони заподіюють дітям біль. Якщо, наприклад, бабуся помирає, заповідаючи своє майно і гроші не родині, а комусь іншому, можна сказати дитині, що вона їх віддала на благодійні цілі. Бережіть почуття ваших дітей, але давайте їм достатню інформацію.
Найважче доводиться батькам, коли вони змушені зізнатися дитині, що вона їм не рідна. Протягом тривалого періоду соціальні органи пояснювали прийомним батькам, що хвилювання дитини, які пов’язані з усиновленням, повністю залежать від того, як ставляться до нього прийомні мама і тато і як розповідають про це. Якщо дитина себе почуває бажаним і улюбленим, то він буде щасливий.

Краще всього, якщо дитині про усиновлення розкажуть його близькі, ніж він це дізнається від сусіда або шкідливого двоюрідного дядька. Психологи вважають, що бажано розповісти малюкові про усиновлення, коли йому буде близько чотирьох років. На питання треба відповідати коротко і ясно, нічого не приховуючи і не підкреслюючи. Дитина переконається, що його дуже люблять, і не буде думати про те, чому від нього відмовилися біологічні батьки.
Коли мама і тато повідомляють дитині шкільного віку яку-небудь інформацію про його походження, вони повинні врахувати, що за цим може послідувати емоційний розлад. В даному випадку змінити нічого не можна. Треба, щоб малюк повірив у те, що гідний любові.

Як і в інших ситуаціях, правда завжди може дитини змусити страждати. Але завдання батьків полягає в тому, щоб допомогти йому жити по-людськи.

Розкажи корисну інформацію у соцмережах

Схожі записи