В цій статті представлені питання, які стануть на допомогу батькам дошкільників. За допомогою цього опитування можна легко зрозуміти, чи готова дитина до навчання в школі.

Також тут підібрані варіанти відповідей, які може дати малюк.

Добираючи питання, ми використовували загальні теми, які традиційно розглядаються при тестуванні дітей при вступі до школи: математика, логіка, увага, пам’ять, природознавство, соціальне виховання, розвиток мовлення.

Питання:
30. Чим відрізняються дерева від чагарників?
Наприклад: Основна відмінність дерев від чагарників у тому, що дерева набагато вище. У чагарнику стовбур починає гілкуватися прямо біля самої землі, а у дерева стовбур товще, випрямляється і росте до певної висоти, звідки і починається його розгалуження.

31. Як називаються плоди дуба, груші, сосни?
Плід дуба — це жолудь, плід груші- це груша, плід сосни -це шишка.

32. Чим відрізняється місто від села?
Наприклад: Людей в місті проживає більше, ніж у селі.

33. Хто дає нам яйця, вовну, молоко, мед?
Яйця нам дають курочки. Вовну нам дають вівці. Молоко нам дають корови і, кози. Мед нам дають бджоли.

34. Які квіти ти знаєш? Які з них дикорослі?
Наприклад: Я знаю квіти:троянди, дзвіночки, кульбабки, лілії, тюльпани. Дикорослі з них — це дзвіночок і кульбаба.

35. Чому відлітають перелітні птахи?
Наприклад: Перелітні птахи відлітають зимувати в теплі країни, бо взимку їм нічого їсти, взимку не можна знайти комах.

36. Які риби живуть в морі?
Наприклад: В морі живуть такі риби як лосось, тунець, оселедець.

37. Яких комах, риб, звірів треба остерігатися?
Наприклад: Треба остерігатися комах: отруйних павуків і скорпіонів, кліщів і малярійних комарів, бо вони переносять захворювання. Треба остерігатися хижих риб: акул, піраній. Треба остерігатися хижих звірів: ведмедів, вовків, змій.

38. Як зимують вовк, ведмідь, лисиця, заєць, їжак?
Наприклад: Взимку вовки об’єднуються у великі зграї і проводять зиму в постійних походах в пошуках їжі. Ведмідь на зиму забирається в барліг і впадає в сплячку. У лисиці взимку шкурка змінюється на теплу, вона полює за зайцями, польовими мишами та куріпками. Зайці взимку одягають білу шубку, їдять дрібні гілки і кору з дерев. Їжачки взимку впадають у сплячку, в цей час їжаки нічого не їдять, а живуть за рахунок накопиченого з осені підшкірного жиру.

39. Які планети сонячної системи ти знаєш?
Я знаю Меркурій, Венеру, Землю, Марс, Юпітер, Сатурн, Уран і Нептун.

40. Навколо чого ці планети обертаються?
Планети обертаються навколо Сонця.

41. Що дає нам Сонце?
Сонце дає нам тепло і світло. Воно підтримує життя на нашій планеті.

42. Розкажи, як треба поводитися на природі.
Наприклад: Не можна залишати багаття після себе не погашеним. Не можна залишати після себе сміття. Найкраще на прогулянку в лісі надіти спортивну форму, кросівки і головний убір. Не можна залишати шию, руки, ноги відкритими — є великий ризик бути покусаними різними комахами, кліщами, зміями. Під час збирання грибів або ягід збирати тільки ті, які нам дуже добре відомі. Незнайомі гриби і ягоди не можна чіпати – вони можуть бути отруйними. Не можна купатися в незнайомих місцях, бо можна заразитися небезпечними мікробами.

43. Що таке Червона книга?
Червона книга — це книга, у якій зібрані рідкісні тварини і рослини, що перебувають під загрозою вимирання.

44. Навіщо діти ходять в школу?
Наприклад: В школу діти ходять для того, щоб дізнатися багато нового, цікавого і корисного. У школі вчать читати, рахувати й писати. У школі можна знайти нових друзів. В школі можна познайомитися з новими предметами і отримати нові знання, які знадобляться в майбутньому, коли діти стануть старше.

Відповіді на питання повинні бути розгорнутими, максимально інформативними. Частіше запитуйте дитину, чому вона думає так, а не інакше. Важливо, щоб дитина вміла порівнювати, підсумовувати, протиставляти. Вона повинна не просто сприймати навколишній світ, а й робити певні узагальнення, розуміти.

Необхідно багато читати разом з дитиною, тому що інформація з книг – казок, дитячих оповідань або віршів – запам’ятовується і розуміється дитиною легше і швидше.

Розкажи корисну інформацію у соцмережах

Схожі записи