Як так коли починати вчити дитину писати – це питання, яке турбує мабуть кожну молоду маму. Чи вже прийшов час, а з чого починати, як привернути увагу та змусити слухати? Як багато важливих питань, але повірте, все набагато простіше. Перш за все запам’ятайте, ні в якому разі не примушуйте свого малюка, а спробуйте його зацікавити, бо примушуючи ви викликаєте у нього негативне ставлення до навчання в цілому. Будьте розумними та проявіть творчість і у вас все вийде.

pusatu_4

Знайомство з каліграфією для малят дошкільного віку недопустимо з двох причин – це повинен робити спеціаліст (педагог молодшої школи); психіка дітей дошкільного віку ще недостатньо зріла для такого заняття. Знайомство дитини з письмом реалізується в підготовці дитячої руки та сприйняття навчання. До першого свого дзвоника, малюк повинен мати такі навики:

  • достатньо розвинений фонематичний слух;
  • руки, приучені до малювання, роботи з пластиліном та глиною, іграми з дрібним та крупним конструкторами;
  • розвинені просторові поняття (верх, низ, право, ліво);
  • сформована пам’ять та увага;
  • скоординованість зору та письма (дитина може стежити за тим що вона пише та аналізувати написане);
  • гарну вимову (багатий словарний запас, ідеальну вимову).

Психологи та педагоги вважають, що слід починати займатися підготовкою до письма з дитиною вже з трьох років. Та це не значить, що в три роки ви вручите маляті олівець і він почне писати своє ім’я. Три роки – це час підготовки до письма! Це навчання тільки в ігрові формі, цікаве та різноманітне. Це може бути ліпнина із пластиліну, малюнки пальчиковими красками, розмальовки олівцями, будь що.

pusatu_3

Дуже важливе та корисне заняття на цьому етапі – це пальчикові ігри та  масаж кінчиків пальців —  все це допоможе малюкові не відчувати втоми та негативних емоцій в майбутньому при письмі. Також перераховані заняття  є найкращими для розвитку мілкої моторики малюка, що є дуже важливим для розвитку дитини.

Розкажи корисну інформацію у соцмережах

Схожі записи