Всі ми знаємо про важливість міжособистісного спілкування, головною складовою якого є мова. Людина вчиться говорити в дитинстві, і дуже важливо займатися з дитиною так, щоб його мова була чистою і добре поставленою.
Але, на жаль, у деяких дітей виникають складнощі з розвитком мови, і тоді батьки стикаються з питанням: що робити з цією проблемою?
У наші дні набирає популярність розвиток мови через дидактичні ігри. Розвиток мови через гру може принести хороші плоди, якщо проводити заняття з дитиною регулярно. У цій статті ви познайомитеся з іграми для розвитку зв’язного мовлення.
Вплив гри на розвиток мовлення обумовлюється тим, що в дитячому віці дитині простіше «працювати над помилками» в ігровій формі — це буде для нього більш продуктивно. Тому приготуйтеся до того, що вам потрібно буде включати свою фантазію і наполегливо працювати з вашим малюком.

Ігри для розвитку зв’язного мовлення

Приказки та прислів’я. Ви розповідаєте дитині кілька прислів’їв, а вона повинна зрозуміти, в чому їх зміст, разом з вами розібратися, до яких ситуацій вони застосовні. Після цього попросіть своє чадо повторити приказки або прислів’я, які ви разом розібрали.
«Продовж почате». Ви пропонуєте дитині продовжити речення. Наприклад, ви говорите їй: «Коли ти виростеш, то станеш», а ваша дитина закінчує фразу.
«Магазин». Ваша дитина приміряє на себе роль продавця, а ви — покупця. Розкладіть на уявному прилавку товари, і нехай ваш син чи донька постараються детально описати кожен предмет.
«Що важливіше?». Проведіть дебати на тему пір року: нехай дитина спробує аргументувати, чому літо краще, ніж зима.
«Вгадай сусіда». У таку гру добре грати компанією. Кожна дитина повинна описати будь-яку людину, що сидить в їхньому колі, а інші повинні вгадати загаданого.
«Чарівний капелюх». Покладіть в капелюх невеликий предмет і переверніть його. Ваша дитина повинна задавати питання про ознаки захованого предмету і його властивості.
«Збільш кількість». Ви називаєте дитині будь-яке слово, наприклад, «огірок», а вона повинна назвати множину пропонованого предмета.
«Хто хвіст загубив?». Заготовте картинки: на одній повинні бути зображені тварини, а на другій — хвостики.
«Мама-тато». Нехай ваша дитина відповість на запитання, як звуть її батьків, чим вони займаються, скільки їм років тощо.

Розкажи корисну інформацію у соцмережах

Схожі записи