Діти починають рахувати значно раніше, чим читати чи писати. Рахуючи на прогулянці квіти, листочки, діток вони отримують велике задоволення. Коли діти дорослішають, такі прості дитячі ігри, стають дуже важливими, так з’являється потреба в вивченні рахунку. Розвиваючи таку необхідність, ви легко навчите свого малюка рахувати.

Навчайте свого малюка граючись. Почніть з п’яти або десяти перших цифр, тобто від одного до п’яти чи десяти.

Можна провести такі ігри:

1. Візьміть кубики, картки з цифрами та коробку. Спочатку ставимо один кубик в коробку та шукаємо відповідну картку, можна ще порахувати зображене на ній. Наступним кубиком буде наступна цифра і т.д. Хід гри можна час від часу ускладнювати математичними питаннями, наприклад, «А якщо один кубик образиться і піде, скільки залишиться?». Грати можна стільки, стільки хватить настрою малюка, але не зловживайте, бо дитина може сформувати негативне відношення як до гри , так і до чисел в цілому. Також цю гру можна різноманітити іншими питаннями та побажаннями, наприклад, «Поділись, будь товаришем!». Малюк після того як поділиться повинен порахувати скільки в нього лишилося.

405_1

2. Гра-навчання рахунку може тривати у вас постійно де б ви не були, включайте фантазію та навчайте свого малюка. Можна грати з дитячими машинками та ляльками, використовувати дитячий посуд або іграшкові овочі та фрукти. Ними можна ділитися, за ними можна ходити до магазину та рахувати стільки чого купили. Навіть коли вся родина збереться за столом. Спитайте малюка : «Скільки тарілок стоїть на столі, а скільки треба ще поставити?», «Скільки чоловік сяде за стіл, скільки ложок підготувати?» згодяться будь які ситуації. Чим простіша ситуація, тим мотивація порахувати сильніша.

405_2

3. Для розвитку творчої уяви рекомендують спробувати «Казкову гру». Запропонуйте дитині уявити ніби ви опинилися з нею десь далеко в казці і далі вже все залежить від вашої уяви, наприклад, розкажіть малюкові про «Казкового дроворуба». В казковій країні ви зустріли дідуся дроворуба, порахуйте скільки дров він нарубав, уявіть, що йому їх потрібно занести в  будинок, нехай хтось йому допоможе, порахуйте скільки він зможе взяти… Можна брати і класичні казки, рахувати персонажів та будь що аби малюкові було цікаво.

405_3

Як бачите навчання може бути невимушеним та цікавим. Нехай ваша уява вам допоможе. Рахуйте з задоволенням!

Розкажи корисну інформацію у соцмережах

Схожі записи