Існує безліч цікавих і незвичайних технік малювання. Одна з них – малювання восковими олівцями і аквареллю (гуашшю). Суть її в тому, що восковий олівець залишає після себе слід, який не зафарбовується. А якщо продовжити малюнок аквареллю, вона стане акцентним матеріалом в малюнку – акварель зафарбує тільки ті ділянки паперу, які не мають воскових смуг.
Готуючись до зимових свят, ви можете робити багато цікавих і корисних речей зі своїми дітьми – читати, вишивати, робити листівки, малювати. Наприклад, можете зі своєю донькою чи сином зробити новорічний постер, використовуючи воскові олівці та гуаш. Сюжет малюнка може бути складним чи дуже простим, все залежить від фантазії мами. В даному випадку, мама намалювала воском контур малюнка, а її донька все розфарбувала гуашшю.
Яке ж було здивування, коли маля просто водило пензликом, змоченим у фарбу, а на альбомному аркушику з’явився такий гарний малюнок! Ця техніка дозволяє діткам не боятися вийти за контур малюнка та розвиває образне мислення. Коли ви допомагаєте дитині малювати восковими олівцями, обов’язково задавайте питання про те, що намалювати, який колір обрати, чому саме цей колір и т.д. Це допоможе дитині розслабитися і пофантазувати.
Використовуючи техніку малювання воском і гуашшю (або аквареллю), дитина може самостійно «розтягувати» колір, тобто деякі ділянки малюнка робити більш насиченим кольором, а десь намалювати фарбою світлішого відтінку. Зверніть увагу – на малюнку всього один колір, а таке враження, що використано кілька.
Свій наступний малюнок воском і гуашшю дитина запросто зробить самостійно. Це може бути листівка до дня Св. Валентина чи 8 березня. Малювання – це не просто чергове захоплююче заняття. При малюванні розвивається просторова уява, дрібна моторика, відчуття кольору, старанність та посидючість. Коли дитина займається малюванням, вона стає більш спокійною та врівноваженою. Одним словом, дитина розвивається через художню творчість як особистість та краще дізнається і розуміє навколишній світ.