Розповім про 2 гри для розвитку дрібної моторики, які зайняли Льоню більш ніж на 30 хвилин. Одна гра урізноманітнила нам звичні пальчикові фарби, а друга зуміла влитися в ряди обридлих круп.
1. Перша — це малювання стружкою. Ідею про стружку взяла з книги Асі Ванякіной «Айсберг на килимі, або У що пограти з дитиною». Там пропонувалося зробити стружку, викласти малюнок і пропрасувати його праскою через ганчірочку. До цього Льоня ще не доріс, але от сама стружка мене зацікавила.
Хвилин за п’ять звичайної стругачкою я поточила 5 тонких воскових олівців. Чіпати стружку приємно самій — вона м’яка і шовковиста. Правда, сильно електризується. Зате які після цього гарні руки! (відмиваються вони також легко)))
Отже, в арсеналі Льоні: баночка наполовину наповнена стружкою від воскової крейди і для початку чайна ложка (ручки Льоня відразу не бруднить, спочатку «аккуратнічає», потім занурює пальчик, а потім в хід йдуть вже обидві руки), а також піднос для роботи. Творимо …
* Ми пересипали стружку з банки на піднос *Назад збирали пальчиками, тому що ложкою практично не виходить *Сипали один одному на долоньки *Малювали пальчиками доріжки на таці.
Тепер про мінуси: вологе прибирання по закінченню. Помити підлогу недовго. АЛЕ, перший раз я зробила дурницю і посадила Льоню в дитячий стільчик. Ось виколупувати стружку зі складочок і з’єднань стільця було складно. Тепер творимо стружкою тільки на застеленій підлозі!
2. Гра друга — маленькі кольорові кульки. Ну не подобається мені фарбувати рис, горох тощо. В основному граємо гречкою, вона більш ребриста ніж рис, і як я вважаю, корисніше для ручок. А тут знайшла випадково маленькі різнокольорові кульки для стрільби з іграшкового пістолета. Розміром як жовті вітамінки. Пульки легкі, повітряні, класно катаються і ковзають на таці. Багато кульок не потрібно, адже велика кількість тільки привід їх розкидати. У додаток для розвитку дрібної моторики взяли невелику баночку з вузьким горлятком з набору для доктора.
* Перекладаємо пульки одну за одною з коробки в баночки (пульки дуже дзвінко бриньчать) *катаємо долоньками по підносу *шукаємо на підлозі загублені пульки (тут і уважність, і дрібна моторика). Льоня дуже радіє, коли знаходить важливий дріб’язок, який загубився, і несе видобуток на місце.
Ніби як і нічого нового, все просто. Але варто змінити звичний матеріал на трохи інший і це зовсім інша гра. (Льоні 2 роки і майже 2 місяці)