Дорогі батьки, вітаємо вас з першим ювілеєм вашого чада! П’ять років промайнули, як п’ять днів, і ось ви вже відзначаєте таку серйозну дату. З цього моменту дитину і малюком-то вже язик не повертається назвати. Який же він малюк? Абсолютно доросла людина — прекрасна леді або красень чоловік!

Фізіологія дитини п’яти років

Дошкільнята, як іноді називають діточок віком від п’яти до семи років, дуже активно ростуть вгору. Дитина витягується, як молоде деревце, при цьому майже не поправляючись: все йде в розвиток м’язів. Для забезпечення такого інтенсивного росту організму необхідна енергія, тому стежте за харчуванням: воно як і раніше має бути збалансованим і якісним. Швидше за все, ви вже знайомі з фастфудом, чіпсами, льодяниками та іншої «отрутою», яку так люблять діти. Слідкуйте, щоб у раціоні цих продуктів було якомога менше. А ось овочів — свіжих і тушкованих, — домашніх супчиків, котлеток і компотів — якомога більше. Намагайтеся не дозволяти дитині «шматкувати»: звичка перехоплювати що-небудь на бігу кожні півгодини зовсім не корисна для травної системи.

У 5 років дитина вже настільки розвинена фізично, що з легкістю може освоїти будь-який навик. Зараз саме час навчити її кататися на двоколісному велосипеді, плавати, кататися на лижах — бігових і гірських, можна навіть їздити верхи — на поні. Познайомте дитину з різними видами спорту, покажіть їй по телевізору виступи спортсменів, зводіть її на каток і в басейн — цілком можливо, що дитя сильно чимось захопиться і захоче займатися конкретним видом спорту.

Психологія дитини п’яти років

Кризи, з якими, можливо, ви зіткнулися в чотири рочки, зараз повинні бути вже позаду. Емоційний стан стабілізувався, поведінка стала більш рівною і менш схильною до змін настрою. У п’ять років психіка вже набагато зміцніла, порівнюючи з чотирма рочками. Дитина здатна слухати пояснення, адекватно реагувати на ваші прохання, займати себе самостійно, якщо дорослі зайняті. Але, все-таки, намагайтеся не зловживати дитячою терпимістю, і якщо обіцяєте щось, виконайте свою обіцянку. Сказали, що зможете пограти або почитати через півгодини, так будьте ласкаві рівно через півгодини відкласти всі свої справи і приділити увагу дитині. Не виконуючи свої обіцянки, ви тим самим закладаєте в синові або в дочці ту ж саму не надто приємну рису. Діти в усьому копіюють дорослих і деякі моделі поведінки в подальшому будуть основоположними у спілкуванні з людьми.

Психологи стверджують, що на 90% особистість дитини формується у віці від п’яти до семи років. У ці два роки батьки можуть закласти в своє чадо ті якості, які вважають гідними і потрібними, і прищепити ті звички, без яких, на їх погляд, в житті не обійтися. Найчастіше оточуючі дитину дорослі роблять непрощенну помилку: вони змушують свого нащадка робити те, чого самі не роблять. Шановні товариші батьки, ви таким чином абсолютно дискредитуєте себе в очах власної дитини і наносите непоправної шкоди своєму батьківському авторитету. Як можна вимагати від дитини акуратно складати свої речі в скриньку, якщо ваші власні валяються по всьому будинку? Також марні розмови про шкоду куріння, якщо в кухні не продихнути від сигаретного диму. Не забувайте, дитина в цьому віці — як мавпа. Він копіює поведінку тих, кого любить і поважає, і для нього воно апріорі правильне і єдино допустиме. Так яке ж право ви маєте сварити дитину за те, чим грішите самі?

Навички та вміння в п’ять років

У п’ять років дитина настільки відкрита новим знанням і вмінням, що займатися з нею — одне задоволення. Їй однаково легко даються і фізичні навички — тому навчіть її хоча б тому, що вмієте самі, адже будь-який навик знадобиться в житті — і розумові. У п’ятирічному віці багато дітвори вже вміють писати букви, читати (і навіть іноді не по складах), складати і віднімати, вирішувати найпростіші логічні задачки. Купуйте збірник логічних вправ для найменших: зібрані в ньому завдання відмінно розвивають і пам’ять, і мислення. Надалі це дуже допоможе вашій дитині і в школі, і по життю.

Поради батькам п’ятирічки

Не забувайте, що ваша дитина хоча і виросла, але все одно поки ще дитина. Їй як і раніше потрібна увага, з кожним прожитим роком у неї виникає все більше і більше питань, намагайтеся не лінуватися відповідати на нескінченні «Чому?», «Навіщо?», «Звідки?» тощо. Звичайно, простіше відмахнутися — мовляв, виростеш, все сам дізнаєшся. Звичайно, дізнається, але зараз — найкращий час для розвитку, коли людина здатна сприйняти і запам’ятати стільки інформації, скільки більше ніколи в житті. Більш того, ваша дитина повна інтересу до всього, очі горять, і вона готова слухати вас годинами, прислухаючись до кожного слова. Мине кілька років, і цей всепоглинаючий інтерес до життя почне згасати. Так не пропустіть же час.

Виховання дитини п’яти років

П’ятирічну дитину вже називають дошкільням — значить, одним з основних його занять буде підготовка до школи. Для батьків тут головне — не перестаратися, змушуючи малюка займатися проти його волі, інакше закріпиться негативне ставлення до школи.

Як організувати життя п’ятирічної дитини

Режим і харчування дитини у цей час важливі не менше, ніж раніше — в дошкільний період формуються звички людини, пов’язані з прийомом їжі і ставленням до свого здоров’я. Звертайте увагу на фізичний розвиток дитини, на спорт, яким він займається — високі навантаження професійного спортсмена дітям цього віку не підходять, тому що розвиток хребта ще не завершився.

Розвиток дрібної моторики п’ятирічної дитини

Малюка пора вчити поводитися з ручкою: для цього підійде зошит у велику клітинку, в якій ви поставите точки — поєднуючи їх, дитина побачить різні геометричні фігури. Пропонуйте дитині акуратно вирізати такі фігури ножицями з кольорового паперу — можна потім скласти з них чоловічка і наклеїти на аркуш. Купуйте книжки-розмальовки з дрібними деталями, які дитина буде заштриховувати кольоровими олівцями.

Як грає п’ятирічна дитина

У цьому віці дитині дуже подобаються різні настільні ігри, розраховані на розвиток пам’яті, уваги і сприйняття. Вона із задоволенням грає в групі дітей (рольові ігри тривають, їх правила стають більш складними), але здатна зайняти себе і на самоті. П’ятирічна дитина буде дуже рада, якщо батьки запропонують їй взяти участь у показі домашнього театру — звичайного або лялькового.

Чому вчиться п’ятирічна дитина

До цього віку бажано навчити дитину називати своє ім’я, прізвище, адресу, професії та імена батьків та імена найближчих родичів. Готуючи дитину до школи, купіть зошит-пропис і регулярно пропонуйте йому писати палички та кружальця — але не наполягайте на продовженні, якщо малюк втомиться. Можна починати вчити дитину основам іноземної мови — п’ятирічка вже здатна не тільки розуміти значення слів, але й вивчити пісеньку або вірш іншою мовою.

Як себе веде п’ятирічна дитина і чому

У цьому віці починає формуватися оцінне ставлення до себе і оточуючих — дитина дуже цікавиться тим, «що таке добре і що таке погано», прагне дотримуватися норм і правил, і засуджує тих, хто ці правила порушує. Батьки як і раніше залишаються прикладом: тому дуже важливо, щоб приклад був позитивним. Намагайтеся не сформувати у дитини залежність від оцінок, тому не порівнюйте його з іншими дітьми.

Як говорить дитина п’яти років

Дитина використовує в мовленні синоніми, антоніми, мова його виразна, складається з складних речень. Вона добре розповідає історії, описує події, із задоволенням реагує на жарти й іноді жартує сама. Продовжуйте розвивати пам’ять і мову дитини — після того, як ви разом прочитали книжку або подивилися мультфільм, попросіть її розповісти про те, що ви бачили і що їй найбільше сподобалося.

Що цікаво п’ятирічній дитині

П’ятирічні діти продовжують ставити запитання «Чому?» — здається, що їх цікавить взагалі все, що відбувається в цьому світі. Батькам слід відповідати більш розгорнуто, ніж раніше, і в свою чергу задавати дитині питання на потрібну йому тему, таким чином спонукаючи його думати і міркувати, розвиваючи логічне мислення. Читайте разом з дитиною дитячі енциклопедії, дивіться навчальні фільми — він із задоволенням буде отримувати відповіді й таким чином.

Як підготувати дитину до школи

П’ятирічну дитину вже можна готувати до школи. Першокласники часто стикаються з невмінням збирати портфель, вирішувати шкільні конфлікти, регулярно виконувати завдання. Тому наполегливо пропонуйте дитині прибирати іграшки. Можна доручити їй якусь домашню справу — наприклад, поливати квіти, підмітати кухню, годувати кішку. Навчіть дитину вільно спілкуватися з іншими дорослими — нехай вона, наприклад, скаже продавцеві в магазині, що ви збираєтеся купити, а ви в цей час будете перебувати поруч. Розпитуйте малюка про те, як він спілкується з друзями, що вони роблять, коли виникають сварки.

Розкажи корисну інформацію у соцмережах

Схожі записи