«Ранній розвиток» для багатьох батьків означає щось передчасне і зайве.
— Навіщо навчати дітей до школи, якщо те саме він буде проходити там?
— Навіщо у дитини забирати дитинство?
— Це зашкодить дитині!
Давайте по порядку відповідати на ці питання і вигуки.
1. Навіщо навчати дітей до школи, якщо те саме він буде проходити там?
Чому ви впевнені, що Вашу дитину будуть добре навчати в школі, що вчитель знайде час і в нього буде бажання знайти індивідуальний підхід саме до Вашої дитини, обравши її з усього класу учнів?
Лише батьки, які добре знають свою дитину, можуть привити любов до навчання. Адже потім буде неприємно перевіряти щоденник, лаяти за двійки й наказувати. Це будуть не його двійки і трійки, а Ваші, шановні батьки, бо Ви все завдання звалили на школу.
Ще маєте сумніви? Тоді давайте порівняємо зі шкільними уроками фізкультури. Для чого існують спортивні секції, куди дітей беруть за принципом «чим раніше — тим краще»? Може для того, що одних тільки шкільних уроків фізкультури недостатньо для того, щоб стати олімпійським чемпіоном, або просто освоїти який-небудь вид спорту.
2. Навіщо у дитини забирати дитинство?
Це не обов’язково повинне бути примусове навчання як школі, не треба влаштовувати дитині уроки по 45 хвилин, заставляючи читати, писати й рахувати.
Треба грати з дитиною в цифри і букви. Бажання дитини вчитися залежить від Вас і тільки від Вас.
Звичайна прогулянка парком, розглядання трави, квітів і дерев може перетворитися на захоплюючий урок природознавства. Але Вам самим доведеться спочатку дізнатися, чим липа відрізняється від верби, і що це за блакитна квітка з багатьма пелюстками. А у Вас, звичайно, є більш важливі справи, ніж вдовольнити цікавість дитини. А Ви ж, як завжди, втомилися, потребуєте відпочинку, обговорити останній фільм або зробити ще дещо дуже важливе. Отож не говоріть про «забране дитинство», признайтесь, що це Ваша лінь.
3. Це зашкодить дитині!
Спробуйте робити все, що робить ваша дитина, приблизно тридцять хвилин. Навряд чи доросла людина витримає таке навантаження. Діти витриваліші за нас. Якщо все ще маєте сумніви, згадайте своє дитинство і молодість, як на все вистачало сил.
Діти легко і швидко запам’ятовують невідомі слова. Не віриться? Згадайте про «погані» словах, які діти запам’ятовують з одного повторення. Вам не вдасться вивчити лайку якогось мексиканця. Що перешкоджає Вам погратися з дитиною в «секретну мову» і освоювати, наприклад, англійську? Якщо Ви прикинетесь шпигуном і тихим шепітом скажете дитині про, що «яблуко» секретною мовою називається «епл», то це вона запам’ятає не гірше за лайливі слова.
Якщо грати з дитиною в розвиваючі ігри, то ніякої шкоди для неї не буде. Шкода може буде тількі від неуваги або від тиранії, яких не повинно бути при ранньому розвиту.
І запам’ятайте, шановні батьки, дурних і так хватає, тому не треба поповнювати ці ряди своїми любими дітьми.