Дорослим завжди подобаються слухняні та ввічливі діти, ми милуємося їх акуратністю та милосердям у стосунках із друзями, сусідами і навіть малознайомими людьми. Але така доброта й щирість можуть бути небезпечними для дитині, коли вона зустрінеться з незнайомою людиною просто на вулиці. А також згодом, коли дитина подорослішає, бажання завжди ні в чому не заперечувати й не відмовляти сприйматиметься як безхарактерність і нашкодить в житті. Невміння сказати «ні» часто стає причиною дитячого алкоголізму, проституції та наркоманії. Діти не можуть заперечити провокатору, який дорослий чи просто старший за них або авторитетному однолітку. За статистикою, жертвами алкоголізму стають діти вже з десяти років, фізичного насильства – з семи років, сексуальної експлуатації – з п’яти. Усі соціальні реклами та кампанії, які спрямовані проти наркотиків та спритних напитків розраховані більшою мірою на підлітків та молодь, а це вже в деяких випадках запізно. Навчити дитину говорити «ні», відмовляти такій великій кількості легкодоступній спокусі, сформувати навики здорового способу життя треба ще у дошкільному віці.
Існує багато дитячих казок, в яких розповідається про необачність малят, які морально чи фізично постраждали від своїх ворогів – сильніших, більших та впливовіших. Наприклад, семеро козенят не послухалися матері й впустили в дім вовка. Троє поросят боролися з тим же ворогом. Червона Шапочка сама пішла в ліс (і я мати її відпустила?) і вовку-незнайомцю розказала все про свої плани. В реальному житті діти, як і персонажі в казках, часто розплачуються за свою наївність та відкритість до чужинців, які виявляються збочинцями та шахраями.
Батьки повинні раз і назавжди пояснити дитині, що не можна розмовляти з незнайомою людиною на вулиці. А якщо з нею намагаються вийти на контакт, ігнорувати, тікати або кричати, кликати на допомогу – привертати увагу оточуючих. Доросла людина необхідну інформацію типу «де автобусна зупинка», «котра година», «чи не знаєш ти Івана Івановича» не повинна дізнаватися у маленької дитини. І батькам не слід відпускати малюка одного через ліс.