Зовсім нещодавно випустили Scratch 3.0. Ми швидко підхопили запал від новинки і вирішили провести свій огляд. У цьому нам допоміг Ніндзя Станіслав із Дніпра, який також є вчителем інформатики в НВК №122. Він уже більше 5 років працює зі Scratch, тому з легкістю порівнює сучасну версію з попередніми.

Зовнішній вигляд

Щоб зацікавити дитину, потрібен цікавий дизайн. Але він не повинен бути дуже яскравим, щоб не розсіювати увагу.

Дві програми за зовнішнім виглядом є однаково гарні. Хоча в версії 3.0 світлий фон все ж таки більш гармонійний. З іншого боку, на колір і смак товариш не всяк. Тому в цій категорії вони рівні.

Інтерфейс

Інтерфейс – це головне. Оскільки саме від нього залежить легкість засвоєння та використання програми.

Інтерфейс двох програм схожий на найпершу версію 1.4.

Наприклад: контейнер команд 3.0 зроблений за моделлю 1.4, тільки в сучасній адаптації. Групи команд версії 2.0 взяті з 1.4, але більш розширені.

Інтерфейс 3.0 зроблений за технологією адаптивного верстання, що видно з розмірів елементів. Вони дозволяють використовувати програму і на планшеті. Самі блоки нагадують справжню цеглу, що може сподобатись дитині. У версії 2.0 маленький розмір елементів дозволяє зберегти більше місця для скриптів, але стає незручним для використання на пристроях менших за комп’ютер.

Тому по зручності інтерфейсу виграє версія 3.0.

Фони

Scratch цікавий тим, що для проектів можна створювати або додавати готові фони.

Щодо фонів особливих переваг серед версій не було виявлено . Проте у версії 3.0 повернули групи зі Scratch 1.4, а саме Outdoors та Indoors.

Спрайти

Спрайт — це об’єкт Scratch, що пов’язаний із зображенням, набором змінних і скриптів, які визначають його поведінку. Як усталено використовують спеціального виконавця вказівок — Рудого кота.

Бібліотека спрайтів у 3.0 більш широка. До кожної групи спрайтів у новій версії були додані нові персонажі.

Блоки скриптів

Розробники середовища з кожним оновленням оптимізують скрипти , роблячи ці групи логічнішими. Так з групи «Звуки» були прибрані блоки, які відповідали за гру на музичних інструментах. Їх винесли в окреме розширення.

Було спрощено створення нового блоку. Воно стало легшим для сприйняття.

І тепер найсмачніше в цій версії – додаткові розширення

Як бачимо – це блоки музики, перо, відео, перекладач.

І абсолютна новинка цієї версії – розширення, які допомагають програмувати роботів та плати для них.

Таким чином бачимо, що Scratch активно розвивається. Розробники взяли із попередніх версій найзручніші функції та вклали їх у Scratch 3.0. Також врахували  нові тенденції у веб-розробці: не може не радувати адаптивний дизайн як для ПК, так і для планшету.

Тепер будемо думати над оновленням програми в IT-школі KidIT. Scratch 3.0 відкриває багато можливостей для розвитку наших курсів Scratch та ScratchJr . Звісно, найцікавішими напрацюваннями будемо ділитися з вами. Тому слідкуйте за оновленнями.

Розкажи корисну інформацію у соцмережах

Схожі записи