Не так давно були розповсюджені сумніви щодо шкідливості яєць – скептики аргументували свою відмову від цього натурального продукту наявністю в ньому холестерину.

Сучасні дієтологи мають діаметрально протилежну думку та рекомендують чимало смачних рецептів із яєць, які можна прочитати тут https://ukr-day.com/dishes-from-eggs-in-what-are-their-uses/ та іншу актуальну інформацію.

А про найвагоміші причини для того, щоб включити апетитну яєчню або омлет в свій ранковий раціон, розповідається далі.

Цікаві факти

Існує як мінімум шість доказів корисності та доцільності яєць на сніданок.

1. Забезпечення тривалого відчуття ситості. Поснідавши яєчнею, ви не відчуєте так швидко голоду, який уже незабаром з’являється після з’їдання тостів та вівсянки. Це можливо, завдяки хімічному складу яєць. А якщо не буде голоду – не виникне бажання перекусити до настання обіду.

2. Продукт, який є постачальником чистого білка. Яйця вважаються одним із найкращих джерел цієї речовини, що є будівельним матеріалом для клітин усіх тканин організму та постачальником енергії для нього. Білок також забезпечує синтез важливих ферментів, виробляє необхідні для повноцінної життєдіяльності гормони та антитіла.

3.  Ефективний метод для схуднення. Снідаючи яйцями, можна позбавитися від зайвих кілограмів. У цьому очевидна перевага яєчні перед традиційними бутербродами з маслом та копченостями, висококалорійними круасанами й іншою здобною випічкою.

4. Холестерин, що міститься в цьому продукті, нешкідливий. Результати досліджень фахівців доведи, що холестерин, який дійсно містять курячі яйця у великій кількості, рівень холестерину в крові підвищити не може. Це означає, що снідання яєчнею розвитку серцево-судинних хвороб не спровокує.

5. Яйця покращують пам’ять та увагу, стимулюють мозкову діяльність. Такими корисними властивостями даний продукт завдячує наявністю в своєму складі холіну – особливої, активної та поживної речовини. Унаслідок нестачі в організмі холіну в печінці починає відкладатися жир та виникає ризик хвороб нирок.  

6. Регулярне вживання цього натурального тваринного продукту попереджує погіршення зору. У складі яєць містяться антиоксиданти, здатні захищати очі від згубної дії ультрафіолетового проміння та знизити ймовірність розвитку катаракти у людей похилого віку – це зеаксантин та лютеїн.  

Додатковий аргумент – доступна вартість продукту. Приготування класичної яєчні чи омлету обійдеться набагато дешевше, ніж альтернативні варіанти здорових сніданків.

Чому варто їсти яйця саме на сніданок?

Можна навести ряд пояснень і для такого твердження фахівців:

  • процес приготування страв із відповідного продукту займає мінімум часу – це особливо актуально для людей, які вранці квапляться на роботу;
  • яєчня готується не лише за пару хвилин, але й елементарно – з такою нехитрою справою впорається навіть дитина (а зварити яйця ще простіше) ;
  • фахівцями доведено, що даний популярний продукт найкраще, найефективніше засвоюється саме в першій половині дня;
  • з’їдені вранці яйця виконують стимулюючу функцію – вони запускають процеси обміну речовин;
  • страви з такого смачного та поживного продукту на початку дня – гарантія гарного настрою до вечора.

Останній аргумент можна пояснити тим, що дослідники виявили у складі яєць наявність тирозину. Цей компонент активізує синтез дофаміну, який називають гормоном щастя.

Разом із тим, споживати яйця в необмеженій кількості також не варто – здоровий раціон має бути різноманітним та збалансованим.

Розкажи корисну інформацію у соцмережах

Схожі записи