Практично всі батьки переживають проблему, як пояснити маленькій дитині, звідки вона взялась. Це питання досить тонке, тому часто батьки відкладають розмову з чадом на потім, думаючи, що їхня дитина поки що не достатньо доросла до такої серйозної теми. В такому разі з часом дитина сама приходить до дорослих і детально розповідає про процес появи дітей, який вона почула в садку, школі або на майданчику від своїх однолітків. Звичайно, що така історія містить багато нереальної інформації. Якщо Ви не бажаєте потім «викручуватися» з подібної ситуації, слідуйте нашим порадам.

Не треба брехати дитині
По-перше, не слід боятися «дорослих» розмов зі своїм малюком, старайтеся не «сюсюкатися» з ним, думаючи, що він все ще надто маленький. Звісно, це не означає, що треба детально розповісти про секс, але і нісенітниці також вигадувати не варто. Не брешіть дитині, що її приніс лелека, чи знайшли в городі або купили в магазині, як це звичайно роблять батьки. Коли дитина розкаже цю байку однолітком, то всі будуть з неї сміятися, бо знають правду, вже давно ознайомлені з цією темою.

Будьте розуміючими батьками
Не лайте і не наказуйте дитину через те, що вона цікавиться тим, чого не знає, інтерес до інтимної теми природній навіть для маленьких дітей. Якщо у відповідь на делікатне питання Ви будете сваритися, малюк злякається, що спитав про щось погане. В кінці кінців ця тема буде асоціюватися лише з негативом, ганьбою і забороною, дитяча психологічна травма стане причиною проблем в дорослому житті. Старайтеся підходити до теми сексу з розумом, а не так, ніби вона непристойна й осудлива. Також не зображуйте секс, як великий секрет і намагайтеся тримати себе в руках, навіть якщо ви охоплені переживаннями.

Як слід починати?
Як саме почати цю делікатний розмову зі своєю дитиною? По-перше запам’ятайте, що не треба вдаватися в деталі. Для вашого чада зовсім зайвою буде інформація про оргазм і статевий акт в тому вигляді, в якому він є. Достатньо просто розказати малюку, що мама і тато настільки сильно люблять один одного, що за це отримали сина або дочку. Зверніть увагу дитини на те, що причина її появи (та появи кожної дитини) – це сильна любов.
Доречним буде сказати, що на сьогоднішній день у книжковому світі є безліч літератури, розрахованої на різний вік, яка розповідає, звідки беруться діти. У таких виданнях спеціалісти делікатно розкривають весь хід стосунків між чоловіком і жінкою, який призводить до створення нового життя.

Як бути з підлітками?
Школяр вже може запитати більш прямолінійно: «Що таке секс?». В такому разі просто скажіть, що це стосунки між чоловіком і жінкою. Спробуйте пояснити, що це фізичний контакт, який виникає в наслідок духовної близькості. Розкажіть правду: спершу люди закохуються один в одного, а потім у них з’являється фізична прив’язаність, в наслідок чого і з’являються діти. Не брешіть і не залякуйте дитину, а просто донесіть до неї інформацію, що в майбутньому, коли він виросте, до таких стосунків треба буде ставитися дуже делікатно і обережно.

З підлітком можна провести бесіду про безпеку під час сексу, про захворювання, які передаються статевим шляхом, про способи контрацепції, тобто, розказати не лише про сексуальні стосунки, але й про негативні наслідки необережної поведінки. Делікатно поцікавтеся, чи є у нього/неї кохана людина. Згадайте себе в цьому віці, як ви соромилися таких розмов з батьками, тому не будьте надмірно настирливими. Дитина повинна повністю довіряти своїм батькам, тоді вона зможе щиро розказувати про те, що її непокоїть, ділитися радощами та ніколи не помилиться, адже вона має гарний тил — своїх батьків.

І наостанок, за рекомендаціями психологів, вести бесіди на інтимну тему і розповідати, звідки беруться діти потрібно дуже обачно, додержуючись правил спілкування. Мама повинна розмовляти з дочкою, оскільки саме у неї дівчинці буде не так соромно запитувати про те, що її інтересує у даному віці. Та, відповідно, сексуальним вихованням сина повинен займатися батько.

Схожі записи