Методика Кооса була розроблена для використання в психодіагностичних цілях, для виявлення розумових здібностей і особливостей характеру особистості. Використовувати даний тест можна як з дітьми старше 5-nb років, так і з дорослими.

3

Застосування методики «Кубики Кооса»

У діагностичних цілях завдання з успіхом застосовують при роботі з наступними категоріями досліджуваних:
— хворі на шизофренію;
— діти з порушеннями розвитку;
— особистості з високим рівнем здібностей;
— діти з неврозами.

Також метод можна використовувати при тестуванні на профпридатність та вивчення інтелектуальних можливостей.
Крім цього, методика зарекомендувала себе для розвитку просторового мислення у дітей, формування у них стійкої уваги, посидючості.

Опис методики «Кубики Кооса»

Даний тест може мати як дитячу, так і дорослу форму, але суть його проведення одна. Завдання припускають, що за допомогою маніпулювання кубиками той, над ким проводять випробування, вирішуватиме запропоновані завдання. Матеріал методики «Кубики Кооса» включає в себе картки із завданнями і кубики, у яких грані пофарбовані в певні кольори. Кількість може бути різною. В оригінальній версії тесту їх число становило 16. Багато виробників пропонують набори з 9 елементами. Такої кількості для роботи з дітьми достатньо.
Суть завдань полягає в тому, щоб дитина склала з кубиків візерунок. Зробити це треба таким чином, щоб він повністю повторював картинку на картці. Вправи відрізняються ступенем складності та мають видаватися в певній послідовності. Також при виконанні тесту важливим показником є час, який було витрачено на успішне вирішення поставленого завдання.

Для того, щоб робота принесла успіхи, слід дотримуватися певних порад:
— спочатку слід разом уважно розглянути всі елементи, вивчити, як вони пофарбовані;
— перед тим як малюк приступить до складання візерунка, треба попросити його розповісти, як саме він збирається складати малюнок;
— можна запропонувати дитині під час роботи пояснювати свої дії;
— якщо у малюка не виходить виконати якусь вправу, то потрібно допомогти йому і підказати;
— вправи можна робити багато разів до тих пір, поки не буде досягнутий необхідний ефект.
Відмінним результат можна вважати, якщо дитина перш ніж приступити до складання малюнка, безпомилково назве, які елементи їй необхідні для побудови візерунка.

Розкажи корисну інформацію у соцмережах

Схожі записи