Нам, дорослим, здається, що немає нічого простішого, ніж зав’язування шнурків. Однак дитина не вміє багатьох речей, і їй ще належить навчитися цьому. Як же навчити дитину цього важливого процесу? Давайте спробуємо розібратися.

Зав’язування шнурків — один з перших етапів на шляху до самостійного одягання. Про це мріють багато батьків, особливо, якщо дитина скоро повинна піти в школу.

Як правило, дитина не особливо рветься навчитися самостійно мистецтву шнурування. Це батьки хочуть, щоб дитина швидше стала робити все без їхньої допомоги. У більшості випадків вони використовують головний мотиватор: «кожен дорослий вміє зав’язувати шнурки, ти ж теж уже подорослішав». При цьому дуже важливо, щоб дана мотивація супроводжувалася підбадьорювання і схваленням, а не критикою і докорами в безрукість. Ні в якому разі не кажіть дитині, що вона вже така велика, а шнурувати черевики так і не навчилася. Це точно не допоможе малюкові. Наберіться терпіння і хваліть дитину за його нехай і незначні успіхи в цій справі.

Способи навчання

1. Творчий.

Навчання дітей чого-небудь в ігровій формі — найкращий варіант. Намалюйте на картоні яскраві, веселі кеди і всуньте в заздалегідь пророблені дірочки різнокольорові шнурки. Запропонуйте дитині розмалювати взуття, а потім і спробувати зав’язати шнурки. Така весела гра стане до душі будь-якій дитині. Запевняємо, що незабаром малюк без проблем зашнурує шнурки на своєму справжньому взутті.

2. Анімаційний.

Всім відомо, що діти люблять дивитися мультики. Знайти в інтернеті навчальний мультик досить легко. Забавні тваринки під музичний супровід продемонструють дитині, як можна навчитися справлятися зі шнурками. Після перегляду запропонуйте дитині попрактикуватися. Якщо малюкові не сподобався мультик, не слід змушувати його хапати взуття і приступати до досить складного процесу, який не викликає інтересу. Можливо, через кілька днів дитина сама попросить вас включити цей мультик і переглянути його ще раз.

3. Споживчий.

Можна трохи схитрувати і купити малюкові дуже красиве взуття, про яке він давно мріяв. Головне щоб там були шнурки. Такому подарунку малюк неймовірно зрадіє. Ось і ще одна мотивація навчитися ладнати зі шнурками. Звичайно, якщо дитина не звикла, що батьки завжди і скрізь роблять все за нього. Хоча з часом він зрозуміє, що самостійність — велика перевага, яка перетворює карапуза в дорослу, відповідальну людину, яку всі поважають і цінують.

Розкажи корисну інформацію у соцмережах

Схожі записи