Усі батьки бажають, щоб їх дитина була найрозумнішою, найспритнішою, найкращою. Загалом, най-най. Тому вкрай важливо займатися правильним розвиваючим вихованням малюка.
Існує п’ять основних помилок, які роблять батьки при вихованні дитини. Уникаючи їх, ви не зустрінете опору дитини та зробите процес виховання адекватним та легким.
1. Не відкладайте.
«На все свій час», — вважають багато мам і тат, відкладаючи заняття по розвитку дитини на пізніше. Така ситуація виникає, б батьки помилково вважають, що до трьох років дитина нічого не розуміє. Насправді, чим раніше ви почнете займатися дитиною, тим швидше і простіше вона буде опановувати все нове, і тим легше їй буде в майбутньому.
2. Не перекидайте.
«Чому саме я? — ставлять питання молоді батьки. — Для того, щоб надати дитині все необхідне для розвитку існують вихователі, вчителі та няні. Це досвідчені люди зі спеціальною освітою». Це правда, але саме ці досвідчені спеціалісти одноголосно стверджують: початковим розвитком малюка, його навичками і талантами повинні займатися батьки.
3. Не рівняйте.
Усі молоді батьки (а особливо мами) завжди порівнюють успіхи своєї дитини з іншими знайомими малюками. Запам’ятайте, що цього робити ні в якому разі не можна. Кожна дитина індивідуальна, як і її таланти, вподобання, розумові здібності тощо.
4. Не повторюйте.
На сьогодні існує багато відеоматеріалів, дидактичних програм і посібників з різноманітними методиками виховання дітей. До них можна прислуховуватися, але повністю слідувати підручникам не годиться. Процес виховання дитини це великою мірою імпровізація, тому що Ваш малюк унікальний. Він — особистість. Ставити його в певні рамки значить не поважати індивідуальності та не проявляти батьківської турботи у вихованні.
5. Не обмежуйте творчість.
Якщо не у всіх є хист до танців, співу чи музики, то малювати може кожен. Це дуже простий і цікавий спосіб самовираження, який посилі навіть зовсім маленьким. Тому не слід обмежувати дитину. Краще подаруйте їй альбом для малювання, олівці та фарби, за допомогою яких вона буде розвивати свої творчі здібності.