Соціальні медіа – це незалежний майданчик, де кожен може писати будь-що. Пройшов час, коли ЗМІ контролювали інформацію, яку отримує читач. У соцмережах ніхто не знає напевне, що чекає його з наступним оновленням сторінки. Це добре для демократичного суспільства. Проте чи є в соцмережах щось хороше для дітей?

Багато батьків переконані, що ні. Проте якщо б не було соцмереж, як би могли 2000 школярів опротестувати зрізання бюджету їх школи? Якби не було Твіттера, як би звичайні підлітки організували національний марш школярів за опротестування законів про зброю?

Нові дослідження стверджують, що соцмережі є більш корисними для соціалізації сучасних дітей, ніж шкідливими. Тут вони знаходять один одного, діляться захопленнями та вчаться. У Instagram, Snapchat, Twitter та Youtube дитина вчиться відповідальності, що приходить разом із можливістю промовляти публічно до всього світу.

Ігнорування чи заборони не захистять дитину від інформації. Рано чи пізно вона все одно з нею стикнеться. Завдання батьків – підготувати дитину до цього моменту.

Ви можете стимулювати позитивний вплив соцмереж. Для цього потрібно допомогти дитині знайти шлях, за яким соцмережі додадуть реальну цінність у її життя. Для натхнення пропонуємо кілька переваг, які отримує дитина у соцмережах:

Вони дозволяють творити добро. Твіттер, Фейсбук та інші великі соціальні мережі відкривають дітям життя людей зі всього світу. Діти усвідомлюють, що мають голос. Це стимулює їх робити вчинки починаючи від організації краудфандингу на проекти з прав людини, закінчуючи веденням мотивуючих блогів про своє життя. Тут можна знайти сайти, де діти творять добро.

Це зміцнює дружбу. Дослідження “Соціальні медіа, соціальне життя: як підлітки бачать своє життя в інтернеті” показало, що соціальні медіа допомагають підліткам заводити нових друзів та підтримувати з ними зв’язок.

Це допомагає відчувати себе частиною чогось. Поширена думка, що користування соціальними медіа ізолює дітей. Проте у 2014 році в Австралії було проведене дослідження, що показало інше. Виявилося, що незважаючи на те, що американські підлітки мають менше друзів, ніж їх предки, вони є й менш самотніми, ніж підлітки попередніх поколінь. Діти стверджують, що не почувають себе ізольовано, а розвиток технологій допомагає їм адаптовуватися до різноманітних людей, розуміти їх в реальному житті.

Це забезпечує підтримку. Онлайн підтримка незнайомих людей є важливою, коли дитина захоплюється чимось, що в її реальному середовищі не вважається “крутим”. Підлітки, які хочуть вчинити самогубство, мають миттєвий доступ до професійної онлайн підтримки. Відомий випадок, коли на форумі про Minecraft  онлайн спільнота створила спільний голосовий чат, щоб відговорити підлітка вчинити суїцид.

Це допомагає виражати себе. Популярність фанфіків доводить, наскільки важливим є самовираження. Фанфік – це різновид творчості прихильників будь-якого твору, розповідь, у якій задіяні сюжет, герої або якісь інші деталі існуючого твору. Цифрові технології допомагають ділитися своїми роботами з широкою аудиторією та навіть співпрацювати як віддалені партнери. А це є необхідною здібністю ХХІ століття. Також соціальні мережі допомагають знайти коментарі та відгуки, що допоможе дитині вдосконалювати навички улюбленої справи.

Таким чином, відкриття соцмереж разом із дитиною допоможе їй знайти їх позитивні сторони. Ігнорування або заборона їх використання може призвести до пасивного споживання дитиною потоку інформації в майбутньому.

Потрібно не забувати, що всі ми є від природи творці. Якщо презентувати дитині соцмережі, як інструмент для творення, то так вона й буде сприймати його надалі.

Розкажи корисну інформацію у соцмережах

Схожі записи