«Книга — джерело знань і натхнення!» Пафосно звучить, чи не так? Тим не менш, частка правди в цьому твердженні все ж таки присутня. Міські діти і до шкільного віку не завжди знають як виглядає корова або індик, а динозаври в наш час зустрічаються виключно на сторінках фантастичних романів.
Діти, як правило, люблять роздивлятися добре ілюстровані книги, навіть у зовсім ніжному віці, коли їм не особливо цікавий сам текст (деякі воліють анатомічні атласи, так що будьте готові). Мине небагато часу, і бажання повернутися в той час, коли дитина вдумливо розглядав картинки, гриз сторінки і розмальовував фломастерами антикварні книги, стане нестерпним. А все тому, що безпристрасно прочитати «Їхали ведмеді на велосипеді …» вшосте поспіль зможе тільки людина як мінімум у званні підполковника ФСБ. Як відомо, з будь-якої ситуації є хоча б один вихід, тут їх безліч. Один з них — навчити дитину читати, раз вже без ведмедів на велосипеді йому життя немає. Необов’язково для придбання цієї навички користуватися методикою «Ма-ма ми-ла ра-му», адже на віртуальних полицях інтернет-магазину є безліч захоплюючих книг, націлених на навчання читанню-знайдуться і кубики, і книги з електронним учителем, а крім того — навчання рахунку, різноманітні атласи та енциклопедії. З цими книгами Ваша дитина навряд чи виросте невігласом.
І ще. Діти у певному віці починають ставити питання, на які складно відповісти. Раннє навчання малюка читання допоможе Вам уникнути хоча б деяких з них, наприклад, питання про те, що таке порочне спосіб життя:
«-І ще вони ведуть порочне спосіб життя.
— Порочне спосіб життя? — Дуже зацікавився я. -Що це значить?
— Точно не знаю. Напевно, топчуть чужі городи і п’ють пиво.»
Туве Янссен. «Мемуари Тата Мумі-троля»