У нашому цифровому світі друковані видання набувають особливого значення, а якщо вони ще рідкісні, красиві та історично важливі, то ціни їм просто немає. Або є, але дуже велика.

Іноді люди готові платити неймовірні суми, щоб роздобути такі книги. Отже, топ найдорожчих книг у світі ;)

Біблія Гутенберга — $ 25-35 млн.

Перша книга, надрукована рухомим способом друку, служить традиційною точкою відліку історії книгодрукування в Європі. Вийшла в 1456 році. Всього таких книг було 180: Гутенберг надрукував 180 примірників Біблії, з них 45 — на пергаменті, решта — на італійському папері з водяними знаками. І хоча це не перша інкунабула, серед інших першодрукованих видань її виділяє виняткова якість оформлення. До наших днів в повному своєму змісті збереглася лише 21 книга.

Кодекс Лестера — $ 30,8 млн.

Це 72-сторінковий збірник з ескізами та науковими записками Леонардо да Вінчі. Містить записи і малюнки вирів, течій потоків води, а також матеріали з астрономії та геології. У 1717 році граф Лестер придбав книгу, яка досі названа його ім’ям. У 1994 році Біл Гейтс купив Кодекс Лестера за 30,8 млн. доларів.

Перше видання п’єс Шекспіра — $ 22,6 млн.

Опублікована в 1623 році, через сім років після смерті Шекспіра, книга містила 36 п’єс і 900 сторінок. Всього існує 228 копій першого видання.

Птахи Америки — $ 8,8 млн.

Ця книга Джона Джеймса Одюбона містить наукові описи та ілюстрації птахів Північної Америки. Книга була опублікована в 1827 році і добре прийнята публікою. У березні 2000 року один з останніх 120 екземплярів був проданий за $ 8,8 млн. шейх Катару Сауд.

Трактат про плодові дерева — $ 4,5 млн.

Книга була видана в 1768 році і була найбільш успішною роботою французького ботаніка Анрі Луї Дюамель дю Монсо. Книга містить докладний опис 16 різних видів фруктів, а також опис кількох сортів і супроводжуючі ілюстрації. Вона пішла з аукціону в Брюсселі в 2006 році за 4,5 млн.

Географія Птолемея — $ 3.9 млн.

Це збірка картографії 2 століття нашої ери. У 1477 році ці карти були надруковані як перший атлас. У 2006 році один з двох існуючих екземплярів було продано за $ 3.9 млн.

Атлас Європи Меркатора — $ 1, 243 млн.

Фламандський картограф Герард Меркатор першим створив циліндричну проекцію карти світу, яка використовується і понині. Проекція Меркатора відрізняється тим, що на картах не спотворюються кути і форми, а відстані зберігаються тільки на екваторі. Зараз вона застосовується для складання морських навігаційних і аеронавігаційних карт.

Атлас Європи Меркатора

Вперше Атлас вийшов у світ в 1595 р., вже після смерті свого творця. Атлас містив трактат про створення світу і 107 карт з географічними описами, 102 з яких були складені самим Меркатором. Через багато років, в 1967 році карти були випадково виявлені в Бельгії. У 1997 році їх купила Британська бібліотека за $ 1,243 млн.

«Тамерлан та інші вірші» — $ 662 500

Це була перша надрукована книга Едгара По.
У 1827 році 18-річний По, що згодом став засновником детективної літератури, надрукував свою першу збірку «Тамерлан та інші вірші» (Tamerlane and Other Poems), проте книга так і не вийшла в світ. Тираж збірника становив не більше 40-50 екземплярів, і лише 12 з них збереглися до наших днів. Один з яких був проданий на аукціоні Christie’s за $ 662 500. Примітно, що ім’я американського письменника і поета не фігурує на сторінках книги. Збірник був написаний Едгаром По під псевдонімом «Бостонець».

«Там, де живуть чудовиська» (Where the Wild Things Are) — $ 10 200

Це перше видання книги популярних дитячих казок Моріса Сендака, видане в 1963 році. Для американця ця дитяча книжка все одно, що вірші Агнії Барто або казки Чуковського для нас. На ній, виховане не одне покоління юних читачів.

А в 1979-му навіть була створена опера, за мотивами цієї книги, в якій тексту ледь на сторіночку набереться. Але, все нові і нові покоління мріють перенестися в таку далеку, казкову, нереальну країну де живуть чудовиська. Такі страшні зовні, але добрі всередині.

У 2010 році на екрани вийшла екранізація цієї історії.

Розкажи корисну інформацію у соцмережах

Схожі записи