Цінність колагену для людини є незаперечною. Він відіграє важливу роль для підтримання в хорошому стані зв’язок, шкіри, волосся, нігтів. Джерела походження колагену відомі з давніх часів — в кухні більшості народів присутні наваристі бульйони з м’яса та кісток тварин і риби, які багаті колагеновими сполуками. Однак сумнівним залишається питання щодо рівня засвоюваності такого колагену організмом людини. Що про це говорять дослідження та чому гідролізований колаген питний є найефективнішим засобом насичення організму цим компонентом — пропонуємо з’ясувати ці питання.

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

Що таке гідролізат колагену

Для того, щоб організм міг використовувати речовини, що надходять до нього ззовні, він повинен мати у своєму біохімічному «арсеналі» специфічні засоби для розщеплення складних структур на дрібні та прості молекули. Прикладом цих процесів є розчеплення гідролазами білків колагену на пептиди. Саме цей механізм використовується для отримання препаратів з високим рівнем біодоступності та біологічної активності в організмі людини. Тож, гідролізат колагену — це продукт, дія якого спрямована на забезпечення організму добре засвоюваною формою пептидів колагену.

Яку роль відіграє колаген в організмі людини

Колаген виконує численні функції як у зовнішніх тканинах організму людини (шкірі, волоссі, нігтях), так і у внутрішніх органах, м’язах і кровоносних судинах. Серед найважливіших функцій колагену слід виділити наступні:

  • забезпечує еластичність і гнучкість шкіри;
  • захищає внутрішні органи, створюючи навколо них своєрідні гнучкі підмостки;
  • полегшує засвоєння мінералів у кістках і суглобах, підвищує їх щільність шляхом збільшення біодоступності кальцію;
  • підтримує імунну систему, перешкоджаючи проникненню мікроорганізмів і токсинів в організм;
  • забезпечує безперервність процесів оновлення клітин.

Відповідний рівень колагену не є сталим, він не дається нам раз і назавжди. Кількість колагену в організмі починає знижуватися після 25 років, швидко падає після 50 років, а після 60 років синтез цього білка майже повністю припиняється.

Також на рівень колагену впливають підвищені фізичні навантаження, ендокринні захворювання, порушення травлення. Однак процеси втрати колагену можна загальмувати або навіть зупинити, вживаючи білок разом з їжею.

Чим корисний гідролізований колаген

Колаген в харчових продуктах знаходиться в не гідролізованій формі. Амінокислоти в них з’єднані між собою зв’язками, які необхідно роз’єднати, перш ніж вони зможуть засвоїтися.

Пептиди, які вивільняються після гідролізу колагену, мають значно меншу молекулярну масу, тому вони легше засвоюються організмом. Вживання препаратів, що містять гідролізований колаген, забезпечує максимальне засвоєння організмом цього важливого білка й відповідно швидше досягнення результатів. Придбати препарати колагену для покращення стану шкіри, волосся, суглобів, а також підтримки здорового харчування можна в магазині MonsterLab.

Розкажи корисну інформацію у соцмережах

Схожі записи