З впровадженням безвізового режиму для українців розширилися можливості для закордонних поїздок. Пакет документів для виїзду замінює один біометричний паспорт. Наразі туристичний страховий поліс не обов’язковий для перетину кордону, однак це не означає, що його не потрібно оформлювати. Давайте детальніше поговоримо про особливості такого страхування та чому воно все ж таки важливе.

Чому важливо оформити страховку для виїзду за кордон

В Україні діє закон про порядок виїзду та в’їзду громадян, згідно з яким кожен, хто покидає межі країни, зобов’язаний мати хоча б мінімальну медичну страховку. Іноземні держави не надають медичних послуг безкоштовно, тому поліс необхідний, зокрема, для подорожуючих з дітьми або для тих, хто планує відпочинок у країнах з підвищеним ризиком страхової події.

Для в’їзду до країн, які не мають безвізового режиму (наприклад, Великобританія, Швейцарія, Ірландія), наявність страховки – обов’язкова умова.

Зміна кліматичних умов може призвести до простудних захворювань, тому наявність страховки є розумним рішенням для тих, хто не має наміру потрапляти у ситуації, де це необхідно за умовами вищезазначеного.

Медичні послуги в європейських країнах дуже дорогі. Вартість лікування значно перевищує ціну страховки. Ось приклади орієнтовних витрат:

  • консультація терапевта у Франції чи Німеччині – від 50 євро;
  • прийом «вузького» спеціаліста в Ізраїлі – від 70 євро;
  • виїзд «швидкої допомоги» в країнах ЄС – від 700 євро.

Саме тому туристичне страхування для виїзду за кордон дуже важливе. У разі відсутності полісу, громадянин несе на собі всі витрати, пов’язані з наданням медичної допомоги або іншими необхідними послугами на чужій території. Страховка – це не тільки можливість безперешкодного в’їзду, але й запорука спокою під час подорожі.

Якщо з якихось причин ви не плануєте оформляти медичну страховку на час поїздки, варто заздалегідь дізнатися ціни на медичні послуги в країні призначення.

Ті, хто часто подорожує, можуть оформити річну страховку, що дозволяє без обмежень використовувати її протягом року. Така страховка буде дешевша, ніж оформлення окремого полісу для кожної поїздки.

Як працює поліс

Туристична страховка може включати різні програми в залежності від компанії. Базова туристична страховка охоплює:

  • термінову амбулаторну та стаціонарну медичну допомогу;
  • транспортні витрати на доставку постраждалого до найближчого медичного закладу;
  • евакуацію в рідну країну, якщо це необхідно для лікування;
  • витрати на ліки;
  • оплату невідкладної стоматологічної допомоги.

До розширеного пакету можуть входити юридична підтримка, компенсація за втрату багажу, затримку рейсу або втрату особистих документів, повернення додому у разі смерті близьких родичів або неможливості здійснити поїздку через непередбачувані обставини.

Поліс не покриває травми, отримані в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння, витрати на лікування хронічних захворювань, а також на косметичні та пластичні операції. Якщо передбачено заняття екстремальними видами спорту, такими як скелелазіння або дайвінг, до договору додаються відповідні пункти.

У разі настання страхового випадку необхідно звернутися до компанії-асистанс, телефон якої зазначений у договорі. Там вам нададуть чіткі вказівки щодо подальших дій.

Страховий поліс включає обов’язкові види страхування для мандрівників, визначені законом, а також додаткові, які забезпечують захист під час подорожі. Маючи поліс, застрахована особа гарантовано отримає безкоштовну медичну допомогу під час поїздки в межах обраної програми.

Розкажи корисну інформацію у соцмережах

Схожі записи