Що найбільше роблять діти віком 0-8 років за планшетами, смартфонами ? В 2017 році – 70% дітей грають у ігри. У порівнянні, в 2013 році статистика була відповідно 63%, 2011 рік – 33%. Також за останніми дослідженнями відомо, що в середньому 42 хвилин в день грає в ігри дитина у віці 5-8 років.
Саме тому, підібрали для вас 5 середовищ візуального програмування, де ваша дитина може вивчати основи програмування через створення власних анімацій та ігор.
Ну що, поїхали?!
ScratchJR
Вік: 5-7 років
ScratchJr – це вступна мова програмування, яка дозволяє маленьким дітям створювати власні інтерактивні історії та ігри. Діти поєднують графічні блоки програмування, щоб персонажі рухались, стрибали, танцювали та співали. Діти можуть створювати свої власні рівні, фони, персонажів, за допомогою вбудованого редактору, додавати свої власні голоси та звуки, навіть вставляти фотографії самих себе, своїх друзів, родичів. Саме за допомогою набору функціональних пазлів, які з’єднує дитина створюючи лістинг програми – почитається справжня магія – персонажі набувають ролі, дії в їх анімації чи ігрі. Шукайте та скачуйте на Google Play Market та на AppStore.
Scratch
Вік: 8-16 років
Scratch мабуть найпопулярніша мова візулаьного програмування. Розроблена в 2007 році розроблений Lifelong Kindergarten Group в Massachusetts Institute of Technology (MIT) та саме її творцями є Мітчем Рєзнікі Алан Кеєм . Це візуальна мова програмування формату drag-and-drop блоків і комбінації їх в різних варіантахяка дозволяє легко створювати інтерактивні історії, ігри, і ділитися цими витворами з більш ніж 8 мільйонною спільнотою зареєстрованих користувачів. Ця мова була створена в якості інструменту, який зробить програмування простим та інтуїтивно зрозумілим.
Tynker
Вік: 8+ років
Tynker – це повна система навчання, яка навчає дітей кодувати. Діти починають експериментувати з візуальними блоками, а потім просуваються до JavaScript і Python, коли вони розробляють ігри, створюють додатки та створюють неймовірні проекти. За останні три роки понад 50 мільйони дітей почали кодування з Tynker по всьому світу і його навчальна програма використовується в більш ніж 60 000 шкіл по всій території США, Канади, Великобританії, Австралії та Нової Зеландії та інших країн.
Kodu Game Lab
Вік: 6+ років
Kodu game lab community створили розробники Microsoft Research та FUSE Labs. Kodu – це програма, яка дозволяє дітям створювати ігри на лептопі та Xbox за допомогою візуального програмування. Розробники кажуть, що Kodu розвиває такі навики: креативність, вирішення проблем,вміння розповідати історії. Також можна вивчати геймдизайн ,програмування.
Alice
Вік: 10+ років
Alice – це середовище візуально-блокового програмування, за допомогою якого можна створювати анімації, інтерактивні історії, розробляти прості ігри в 3D . Alice призначена для вивчення фундаментальних принципів програмування, розвитку креативності, логічного мислення, системного аналізу. Alice є безкоштовним подарунком від Carnegie Mellon University. І до речі, проект названий в честь героїні з “Аліса в країні чудес” Льюїса Керрола.