Діти проводить в садочку більшу частину дня. Тому дуже важливо, щоб вони почувалися там комфортно та безпечно. Більшість сучасних батьків надають перевагу приватним закладам. І комфорт в цьому питанні відіграє далеко не останню роль. В платних садочках малюки займаються в невеликих групах, завядки чому кожен вихованець отримує максимум уваги. Крім цього, з дітьми працюють психологи, які допомагають швидше адаптуватися до нового оточення. Як наприклад, в міні-садочку Elfik — https://www.elfik.com.ua/kindergarten, де психологи допомагють малечі швидше звикнути до нового місця.

Вибір правильного садочка — запорука комфорту

Діти не обирають собі садочок, це роблять за них батьки. Тож саме від дорослих залежить, наскільки комфортно буде малечі перебувати в закладі. Зазвичай при виборі садка батьки звертають увагу на ліцензію, облаштування приміщень, меню, безпеку території тощо. Але не менш важливо, щоб малюкові було цікаво, весело та пізнавально.

Тому додатково радимо з’ясувати наступні моменти:

  • Навчальна програма. Заняття в садку повинні відповідати віковим потребам дітей. Вони мають бути різноманітними та цікавими, включати в себе різні активності, творчі завдання тощо. Наймолодші вихованці можуть займатися вправами для розвитку дрібної моторики, старші — вивчати цифри, букви тощо. Добре, якщо діти пізнаватимуть навколишній світ через гру.
  • Розваги. Невід’ємна частина життя кожної дитини — це розваги. В садочку має бути достатньо іграшок та розважальних матеріалів, аби діти проводили час цікаво та вчилися взаємодіяти з однолітками.
  • Прогулянки. Кожен приватний садочок в Дніпрі повинен мати в своєму розпорядженні дитячий майданчик з гойдалками, гірками тощо. Малеча дуже любить проводити час на свіжому повітрі, тож наявність власної безпечної території — важлива складова комфорту.

Аналізуємо поведінку дитини вдома

Від вибору правильного садочка напряму залежить майбутнє вашого малюка. Адже перші соціальні навички, основи особистості та унікальні таланти формуються саме в тому віці, який співпадає з відвідуванням дошкільного закладу. Тому батькам дуже важливо вчасно зрозуміти, чи комфортно дитині в садку, чи почувається вона там щасливою та захищеною тощо. Зробити це можна просто спостерігаючи за нею в домашніх умовах.

Насамперед радимо звернути увагу на те, як починається ранок малечі. Якщо в приватному садочку їй подобається, вона прокидатиметься охоче та з радістю збиратиметься до своїх улюблених друзів та вихователів. В іншому випадку в дитини можуть з’явитися систематичні скарги на самопочуття, небажання одягатися, впертість при згадці про садок тощо.

Ви також можете помітити зміни у звичайній поведінці. Малюк може стати більш дратівливим, плаксивим, в нього можуть з’явитися нові страхи, зміни в апетиті, режимі сну та ін. Вони можуть свідчити про емоційний дискомфорт. Але слід пам’ятати, що будь-який новий етап у житті потребує адаптації. Починати переживати потрібно, якщо цей період затягнувся.

Як підвищити комфорт дитини у садку

Ситуації, коли дитині не підійшов садочок, трапляються нерідко. Ви це обов’язково помітите по змінам у поведінці та небажанні відвідувати заклад протягом тривалого часу. В такому випадку не залишається нічого іншого, як змінити його. Проте якщо ви розумієте, що дитина просто проходить період адаптації, можна допомогти їй та покращити її емоційний стан. Задача батьків — вести відкритий діалог з малюком про його почуття та переживання. Задавайте більше позитивних питань. Наприклад, «Що цікавого сьогодні відбувалося в садку?», «Як ти проводив час із друзями?» тощо. Акцентуйте увагу на хорошому.  

Не менш важливо регулярно спілкуватися з педагогами та адміністрацією закладу. Діліться своїми спостереженнями та тривогами, запитуйте про поведінку дитини в групі. Відкритий діалог та спільні зусилля допоможуть створити максимально комфортне та сприятливе середовище для вашої малечі.

Мережа приватних дитячих садків Elfik в Дніпрі проводить набір вихованців з 1 року. Кваліфікований персонал закладу подбає про комфорт та безпеку вашої дитини!

Розкажи корисну інформацію у соцмережах

Схожі записи