Вибір дитсадка є відповідальною й копіткою справою, що вимагає комплексного підходу та врахування багатьох моментів.

На найбільш важливих аспектах та оптимальному алгоритмі відповідного процесу, пов’язаного з пошуком найкращого варіанту ДНЗ (дошкільного навчального закладу), увагу батьків і опікунів дошкільнят зосереджує пропонована стаття.

Моніторинг дитячих садків, розташованих поблизу

Виявити ці заклади допоможе спеціальна мапа на сайті електронної реєстрації до закладів дошкільної освіти. Також містить відповідні дані про дитячі садочки каталог https://ukr-baza.com/category/kindergartens спеціального інформаційного порталу.

Під час такого аналізу звертайте увагу на ДНЗ, до яких вам буде найбільш зручно діставатися пішки або транспортом. Варто також поцікавитися про наявність у дитсадка державної ліцензії та дізнатися про програми, за якими в ньому навчають вихованців.

Прогулянка до закладу

Спершу слід оцінити його роботу зі сторони. Доцільно поспостерігати за організацією прогулянок у відповідній дошкільній освітній установі, подивитися, чим та як займаються надворі її маленькі відвідувачі, в які ігри вони грають, як поводяться.

Зверніть увагу на те, наскільки добре взаємодіють із малюками вихователі, як педагоги ставляться до малят.

Оцініть візуально стан ігрових майданчиків на території ДНЗ, безпечності й добротності конструкцій, що входять до складу цих комплексів, а також на чистоту та доглянутість території.

Візит до адміністрації дитсадка

Про зустріч із його очільницею домовляються завчасно. Зазвичай кожен дошкільний заклад має власний сайт, на якому публікуються його контактні телефони й дані про прийомні дні та години.

Під час спілкування із завідувачкою даної установи, слід з’ясувати рід питань:

  • заходи, спрямовані на безпеку вихованців – у сучасних реаліях слід віддавати перевагу садочкам, що мають надійне, спеціально обладнане укриття достатньої місткості, де можуть комфортно перебувати діти під час повітряної тривоги;
  • наповненість груп – існують певні законодавчі обмеження, згідно яких, наприклад, кількість вихованців у групі віком до 3-х років не повинна перевищувати 15 осіб, а для дошкільнят середнього й старшого віку – 20 осіб;
  • складом та обов’язками персоналу – в пріоритеті ДНЗ, в штаті якого передбачена кваліфікована медсестра та педагоги мають спеціальну освіту й досвід;
  • розпорядок дня малят та режим роботи закладу – для багатьох батьків, що працюють, є актуальною наявність груп продовженого дня.

Доцільно також поцікавитися навчальною програмою й додатковими заняттями та гуртками, що пропонує дитячий садок – це може бути, наприклад, хореографічна секція, гурток англійської мови тощо. Дізнайтеся про вартість відвідування таких гуртків.

Які ще критерії є важливими від час вибору ДНЗ?

Визначаючись із дитсадком, в який ви будете оформлювати свого малюка, бажано попередньо отримати детальну й достовірну інформацію про такі моменти.

  1. Фінансове забезпечення дошкільного закладу. Інколи висунута вимога до батьків щодо здавання коштів в державну дитячу установу стає для них неприємним сюрпризом і непосильним тягарем для обмеженого бюджету. До приватного ДНЗ дітей приймають на підставі угоди, в якій чітко прописані всі фінансові зобов’язання.
  2. Матеріально-технічна база дитсадка й побутові умови. Вони мають відповідати передбаченим законодавством санітарному регламенту та гарантувати комфорт і безпеку вихованців. Обов’язковою є відповідність меблів зросту дітей, недоступність для малят електророзеток та наявність в закладі гарячого водопостачання.
  3. Раціон малюків. Меню дитячого садка повинно бути різноманітним та забезпечувати дітлахам здорове та повноцінне харчування. Воно має включати багата вітамінами й корисними речовинами свіжі фрукти й овочі та якісно приготовані страви, відповідні віковим особливостям й потребам фізичного розвитку малечі.
  4. Навички, бажані для дитини-новачка. Наприклад, деякі ДНЗ приймають малят до ясельних груп таких, що вже навчилися самостійно користуватися ложкою та вміють проситися на горщик.

Для деяких батьків, що мають дітей з особливими потребами, пріоритетним чинником є наявність в дитячому садочку інклюзивних груп, умови в яких адаптовані для навчання й розвитку цих вихованців. Адже інклюзивні діти потребують особливої уваги й турботи. Законом «Про державну освіту» передбачена кількість вихованців в інклюзивних групах дитсадків по 3 особи.

Не завадить також мамам і татам почитати відгуки про дитсадки, які вони розглядають. Варто поспілкуватися з батьками, чиї дітлахи відповідні ДНЗ відвідують, та дізнатися їх думку про заклад загалом, вихователів, харчування, дозвілля та навчання діток у ньому. 

Розкажи корисну інформацію у соцмережах

Схожі записи